Często popełniane błędy PIT

Posted by on sty 24, 2014 in Artykuły | 0 comments

Choć rozliczenie podatkowe nie jest trudne, możemy się pomylić. Mamy obowiązek wpisać tam wiele danych, co prowokuje liczne pomyłki. Zwracajmy uwagę na kluczowe podpunkty.

Ulgi

Dość często nie mamy pojęcia, jakie ulgi się nam należą lub nie umiemy ich poprawnie rozliczyć. Ale to nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Trzeba tylko zebrać odpowiednią wiedzę. Najwięcej wiedzy znajdziemy w Internecie. Obecnie działa dużo serwisów podatkowych, jakie przekażą nam wszystko.

Niespodzianki z PIT 36

Ten formularz może być dla niektórych problematyczny. Przeznaczony jest on zazwyczaj dla podatników prowadzących działalność gospodarczą. Mimo że w obecnym roku większość z nas rozliczy PIT 37, to druk PIT 36 jest drugim pod względem popularności. Wiele osób wypełniających zazwyczaj inny PIT nie wie, że powinna rozliczać się na wspomnianym druku.

Poprawne dane

Większość formularzy podatkowych wysyłana jest do korekty właśnie przez nieprawidłowe dane. Często są to nieścisłości w danych personalnych lub w okazywaniu dochodów i strat. Mają miejsce również błędne wyliczenia. Dlatego zanim wyślemy nasz skończony formularz, przejrzyjmy go dwukrotnie. Pamiętajmy, że liczby z konkretnych tabelek muszą wynikać z poprzednich.

Nie zapominajmy, że najmniej błędów można popełnić, gdy używamy pomocnego i całkowicie darmowego programu PIT Pro obecnego na naszym portalu.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>