Czy musisz wypełnić formularz

Posted by on kwi 19, 2014 in Artykuły | 0 comments

Rozliczenie PIT to gorący sezon w całej Polsce. Dużo ludzi zastanawia się, czy także są zmuszeni zdeklarować podatek. Przekonaj się, czy Ciebie to obejmuje.

Czy student rozlicza PIT?

Studenci nie potrzebują wypełniać PITu, jeśli nie zarabiają. Sam fakt studiowania nie pociąga ich do deklaracji PIT. Dotyczy to jednocześnie stypendiów. Stypendia przypisane są w całości dla uczniów i nie są rozumiane jako przychody. Dlatego nawet jeśli osoba studiująca dostaje kilka pomocy takiego typu i nie zarabia prócz tego, nie musi rozliczać podatku.

Czy emerytom potrzebny PIT?

Polski emeryt lub rencista zapewne zastanawia się czy obejmuje go zeznanie podatkowe, zwłaszcza wtedy, gdy w tym roku osiągnął ów etap. Ogólnie nie ma konieczności, by rozliczał PIT, kiedy nie zarabia dodatkową działalnością. W innym wypadku lepiej zeznać dodatkowe dochody.

Umowy zlecenie, o dzieło, o pracę

Jeżeli pracujemy legalnie i podpisaliśmy umowę o pracę, o dzieło czy zlecenie, w tych sytuacjach powinniśmy wyslać PIT, nie ważne jak długo jesteśmy zatrudnieni albo w jakim jesteśmy wieku. Po odebraniu PIT 11 od pracodawcy powinno się już zainicjować własny PIT.

W każdej sytuacji zeznanie nie bywa skomplikowane. Czas pobrać program do PIT 2013 z tego serwisu, żeby mieć rozliczenie podatkowe 2013 z głowy.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>