Czy procent dla OPP jest bezpieczny

Posted by on lut 28, 2014 in Artykuły | 0 comments

Sezon podatkowy toczy się w najlepsze. Do końca kwietnia Polacy deklarują swój podatek. Z tej racji możemy pomóc przekazując 1% na działalność OPP. Czy to jest bezpieczne?

Jak nie trafić na złodziejską OPP?

OPP mają wysoce zróżnicowany typ swoich działań. Ale w znacznej większości prosperują uczciwie, zwłaszcza jeśli są to organizacje o statusie charytatywnym. Jeśli zyskują już status pozwalający przekazywanie im 1% podatku, to znaczy że ich działalność spełniana jest poprawnie. Z tego powodu możemy mieć czyste sumienie. Jedynie znikomy procent organizacji charytatywnych okazuje się bezprawny, a sprawa od razu jest nagłaśniania drogą mediów.

Numer KRS

Każda organizacja, której możemy przekazać 1% podatku, musi koniecznie zostać wprowadzona w Krajowym Rejestrze Sądowym. To daje jej legalny status oraz umożliwia przekazanie procenta. W innym razie organizacja nie miałaby numeru KRS, który jest fundamentalny, jeżeli postanawiamy ją wspomóc. Dzięki temu jesteśmy pewni, że organizacja działa w sposób jawny.

Komu oddać 1%?

Dzięki demokratycznym regułom przekazywania 1% mamy ogromny zakres wyboru OPP. Dlatego wybierając to, co koreluje z naszym sumieniem i przekonaniami, zmniejszamy wątpliwości, że nasze pieniądze okażą się spożytkowane w zły sposób.

Pamiętaj, że 1% to dla Ciebie prawie niezauważalna suma. Możesz przekazać procent używając naszego bezpłatnego program do PIT 2013 dostępnego na tym serwisie!  

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>