Czynny żal w Urzędzie

Posted by on paź 27, 2013 in Artykuły | 0 comments

Czy doszło z twojej strony do podatkowych omyłek, niedopatrzeń i przekroczeń? Masz jeszcze okazję uniknąć wysokiej kary.

Czym jest czynny żal?

Czynny żal to określenie sytuacji, kiedy przestępca wyznaje, że popełnił wykroczenie, wyrzeka się łamania prawa i, wyznając przyczyny swojego postępowania, prosi o wybaczenie. Czynny żal często sprawia, że narzucona nam kara stanie się nieco mniejsza, a nawet będziemy w stanie jej uniknąć. Kiedy nie zdołaliśmy rozliczyć druku PIT w terminie lub obawiamy się innych zaniechań w temacie naszej aktywności podatkowej, pozostaje nam jeszcze wybielić się przed urzędem skarbowym używając opcji czynnego żalu.

Czynny żal wobec skarbówki

Jeśli zdarzyło się, że w trakcie działalności nie zajmowaliśmy się księgami rachunkowymi lub zwyczajnie nie uzupełniliśmy rozliczenia podatkowego, jesteśmy zobowiązani jak najszybciej zrealizować czynny żal. To dokument nie ulegający formie i nie ograniczają go jakiekolwiek narzucone szablony. Zredagowanie czynnego żalu jest obowiązkiem osoby, jaka ponosi odpowiedzialność za zeznanie podatkowe, czy prowadzenie ksiąg. W wypadku osoby fizycznej, ona sama jest przewidzianym autorem tłumaczenia.

Istotnym podejściem jest nie prowokować sytuacji, w których efekcie byśmy faktycznie żałowali. Tak więc rozsądnie kończmy zeznanie podatkowe na czas, nie szukajmy prawnych kruczków i postępujmy z pokorą, a sformułujemy w ciągu życia o wiele mniej dokumentów dla urzędu.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>