E-deklaracje a bezpieczeństwo

Posted by on lut 2, 2014 in Artykuły | 0 comments

Druki PIT w fizycznej postaci, choć są bardziej kłopotliwe, z pewnością łatwe są do archiwizacji czy przeniesienia do urzędu. Zaś druki w wersji elektronicznej dla niektórych mogą nastręczać dodatkowych pytań.

Dysk lub Internet

 

Gotowy druk PIT możemy archiwizować na dysku tak, jak dowolne pliki z dokumentami. Dysk twardy ma wadę taką, że może się zablokować lub zniszczyć, poprzez uszkodzenia mechaniczne, wirusa lub błędy systemu. Dlatego najlepiej jest jednocześnie przechowywać plik z formularzem na pendrivie lub skrzynce mailowej.

 

Archiwizacja w chmurze

 

Chmura jest dość nową metodą zapisywania danych. Kooperuje z programem do PITów będącym na tym serwisie. Jeżeli posyłamy deklarację PIT do chmury, mamy gwarancję, że plik przetrwa i będziemy mieli do niego dostęp w każdej chwili i wszędzie tam, gdzie jest sieć. Chmura to nasza przestrzeń osobista zabezpieczona hasłowo, przeznaczona tylko dla indywidualnego użytkownika.

 

Bezpieczne programy

 

Najważniejszą kwestią dla dobra naszego rozliczenia jest zainstalowanie programu, który podkreśla, że nasze dane osobowe będą chronione zgodnie z prawem i nie wyciekną dalej. Taki wymóg spełnia program do PIT za darmo do pozyskania z tego portalu. Możesz być spokojny, że PIT nie zginie, a jego dane będą trzymane w tajemnicy.

 

Jeśli decydujemy się na e-deklaracje, zachowajmy pamięć o UPO – wydruku, który udowadnia, że dokonaliśmy deklaracji rocznej. Otrzymujemy go tuż po przekazaniu pliku z całym formularzem.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>