Istotny załącznik – PIT-O

Posted by on mar 1, 2014 in Artykuły | 0 comments

PIT-O jest przydatnym i popularnym dodatkiem, który dołączamy od formularza podatkowego. Przeczytaj, jakie jest jego przeznaczenie i dowiedz się, czy musisz go wypełnić.

PIT-O, do czego służy

 

Załącznik PIT-O jest stworzony dla osób, które chcieliby zdobyć ulgę podatkową lub jakimkolwiek sposobem obniżyć swój podatek. W ramach PIT-O otrzymać można wszystkie możliwe ulgi, jeżeli nam się należą. Jeśli pragniesz dostać ulge na dziecko, ulgę prorodzinną, ulgę za Internet, to musisz obowiązkowo pamiętać o dołączeniu PIT-O. Inaczej ta szansa przepadnie na kolejny rok.

 

Kiedy potrzebny PIT-O

 

PIT-O jest przeznaczony dla określonej grupy formularzy. Jeżeli deklarujesz podatek na podstawie PIT 36, PIT 37 czy PIT 28, możesz jednocześnie skorzystać z tego załącznika. Podatnicy deklarujący podatek na pozostałych formularzach, lub nie mający praw do ulg podatkowych, nie wypełniają PIT-O.

 

Małżeństwa i PIT-O

 

Świetnym urozmaiceniem w PIT-O jest fakt, że małżeństwa mogą korzystać wspólnie z tego załącznika, pod warunkiem że mogą rozliczać razem swój podatek. W takim razie wypełniają tylko jeden załącznik, dla ulgi podatkowej. Pamiętajmy, że jedyne odliczenie nie kwalifikujące się do PIT-O to odliczenia wydatków mieszkaniowych.

 

Program do PIT 2013 czy też PITy online to idealna opcja, albowiem wówczas mamy gwarancję, że załącznik PIT-O jest uaktualniony. Każdego roku kształtują się zasady ulg podatkowych, dlatego ten formularz powinien być w aktualnej odsłonie.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>