Korekty PIT online

Posted by on paź 19, 2013 in Artykuły | 0 comments

Jeśli się zdarzy, że w rozliczenie podatkowe PIT wkradnie się błąd, potrzebna jest korekta. Można ją nanieść przez Internet. Każda deklaracja PIT 2013 da się naprawić w sieci. By móc zastosować korektę PIT, trzeba wysłać druk korygujący a także pisemne wskazanie pomyłki.

Kiedy mija termin korekt?

Wypełnianie formularza PIT roku 2013 ma kres 30 kwietnia 2014 roku. Zaś czas dla korekty zeznania jest w ciągu 6 następujących lat. W ten sposób możemy skorygować nieścisłości w zaległych zeznaniach PIT. W sytuacji, jeśli uzupełniłeś zeznanie PIT 37 na podstawie błędnych informacji podanych przez pracodawcę na druku PIT 11, wprowadzenie zmiany jest twoim obowiązkiem.

Jak zrobić korektę deklaracji PIT 2013?

E-deklaracje pomagają nanieść korekty na druki PIT. Należy tylko zaznaczyć miejsce do zmiany, a będzie wtedy utworzony formularz ORD-ZU, który służy do tłumaczenia przyczyn korekty deklaracji.

Spóźnione ulgi

Rozliczający się, którzy nie wykorzystali ulg podatkowych w poprzednich rozliczeniach, mają szansę dołączyć poprawki w systemie e-Deklaracje. W wypadku, gdy zgubisz dokumenty, które warunkują przyznanie ulgi internetowej, możesz to skorygować, odnajdując potwierdzenie przelewu lub fakturę. Przy okazji nieścisłości w deklaracji PIT, oprócz poprawy należy również odprowadzić podatek razem z odsetkami. Załatwienie tego o czasie zmniejszy odsetki.PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>