Modernizacja w uldze prorodzinnej

Posted by on paź 26, 2013 in Artykuły | 0 comments

Deklaracja podatkowa 2013 to również modyfikacje dotyczące ulg podatkowych, w tym i ulgi prorodzinnej.

W sytuacji, gdy rodzic wychowuje dziecko samodzielnie, albowiem w trakcie roku poprzedniego dokonał rozwodu, trwa w statusie separacji prawnej, albo pozostaje w związku małżeńskim z osobą bez praw rodzicielskich lub będącą w więzieniu, przychody muszą być niższe niż 56 000 zł w skali roku.

Ulga prorodzinna, o którą może ubiegać się podatnik, uzależniona jest od tego, czy starający się jest w związku małżeńskim, czy też nie, ile wychowuje dzieci, ile zarabia.

Natomiast 112 000 zł to górny limit dochodów w przypadku, gdy nieletni wychowywany jest przez rodziców w trwałym małżeństwie albo przez faktycznie samotną osobę, wdowę lub wdowca, kawalera albo pannę, osobę rozwiedzioną dłużej niż rok. 

Aby skorzystać z ulgi, wypełniamy załącznik PIT-O przy rozliczeniu podatkowym. Ulga nie jest odliczana od dochodu, tylko od podatku. W druku trzeba podać liczbę dzieci oraz zapisać ich numery PESEL. Jeżeli dzieci nie mają numerów PESEL, należy zapisać imiona, nazwiska i datę urodzenia. Organa kontroli skarbowej i podatkowe mogą liczyć na akt urodzenia dziecka, czy zaświadczenie o tym, że dziecko pobiera nauki.

 

 

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>