Nowelizacje w progach dochodowych

Posted by on paź 26, 2013 in Artykuły | 0 comments

Podatki rzadko służą obywatelom, można powiedzieć, że w znacznej mierze służą głównie krajowi. Dlatego nie płacimy ich chętnie, choć ich nie unikniemy. Dodatkowo, coraz częściej dochodzą nowe podatki od zjawisk, jakie na to nie zasługują. Na szczęście, poza absurdami prawnymi, istnieją też przepisy uczciwie traktujące część podatników. 

Progi dochodowe, czyli "dobra" twarz podatków

Progi dochodowe funkcjonują w taki sposób, żeby mniej zamożni mieszkańcy mieli wręczane zapomogi, jeżeli tych progów nie dadzą rady przekroczyć. I na to miejsce inicjuje się pierwsza dobra zmiana. Wraz z 1 listopada 2012 zwiększył się próg dochodowy dotyczący wielodzietnych rodzin. Rodziny z przychodami poniżej 539zł od osoby co miesiąc, otrzymają pomoc od państwa, natomiast jeżeli jednym z podopiecznych jest dziecko pozbawione pełnej sprawności, próg dochodowy znajduje się na wysokości 623zł.

Jakie to sumy?

 W rezultacie, wychowanek poniżej 5 roku życia dostanie 77zł, w dalszej kolejności do pełnoletniości przysługuje mu 106zł, natomiast do dwudziestych czwartych urodzin 115zł. Kwoty te będą w ciągu czasu wzrastały, co z pewnością jest pociechą dla wielodzietnych rodzin.

Pomimo zwiększenia progu dochodowego w kwestiach zapomóg na wychowywanie dzieci, stoją w miejscu te sumy: samotne wychowywanie podopiecznego (od 170 do 340zł), becikowe (1000zł), urlop wychowawczy (400zł), zasiłek pielęgnacyjny (153zł).

 

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>