Pies i podatki

Posted by on paź 22, 2013 in Artykuły | 0 comments

Jesteś właścicielem psa i nie wiesz, czy musisz płacić podatek z tej okazji? Dowiedz się, czy gmina, w której mieszasz podjęła taką uchwałę.

Podatek od psów w Polsce

Mamy szczęście, żeopodatkowanie psów w Polsce nie obowiązuje na całym terenie. Wraz z końcem 2007 roku gminy podejmowały decyzję o wysokości podatku, a rozporządzenie ministerialne trzymało w ryzach ogólne postanowienia. To sposób, by powiększyć budżety gminne oraz zmniejszyć liczbę psów. Obowiązek przestał obowiązywać w 2008 roku i od tego momentu gminy wprowadzają uregulowania w granicach fakultatywnej opłaty za psa. Opłata to od 3 zł od miesiąca, ale całościowo to 119,93zł w skali roku.

Skąd wziął się podatek od psa

Podatek od czworonogów wprowadzono jako podatek od luksusu, w 1810 w Królestwie Prus. Na przestrzeni dziejów prawo to spotykało się z wieloma krytykami i buntem, aż do naszych czasów sytuacja z opodatkowaniem psów jest niepewna.

Krakowianie płacą za psy

Od 1 stycznia 2013 Krakusy znów płacą podatek za psa. To 36zł rocznie. Zwolnione z tego są osoby niepełnosprawne, emeryci, oraz właściciele psiaków ze schroniska, wykastrowanych, z czipem i wysterylizowanych. Wnoszenie opłat sprawdza straż miejska. Uzbierana kwota z takiego podatku ma osiągnąć poziom około 100 tys. zł. Warto jest się przekonać,czy mamy obowiązek w gminie płacić za czworonoga.

Dobrze jest się sprawdzić, czy mamy obowiązek w gminie opodatkować psa.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>