Pit 37 a rozliczenie z podatków

Posted by on gru 23, 2013 in Artykuły | 0 comments

Jeśli i Ty musisz co roku wypełniać deklaracje PITową, wiesz, że proces ten nie należy do najbardziej pasjonujących. Natomiast dzięki wsparciu dzisiejszych środków technologicznych, możemy uprościć tenże tok. Nie obawiaj się to banalnie proste! Warto pozyskać nieco danych na ten temat.

Czego potrzebujesz, żeby rozliczyć się z PIT 37?

Odpowiedź jest prosta.Ponieważ posiadasz etat, nie jesteś zmuszony do dokonania rozliczenia w całości samodzielnie.Dający pracę musi zapewnić Ci formularz PIT 11, jest podstawą do wypełnienia Twojej deklaracji. Dający pracę ma na to ostateczny termin do końca lutego 2014 roku. Twój termin przekazywania deklaracji kończy w kwietniu 2014 roku.

PIT 37 – dla kogo?

Zeznanie podatkowe PIT 37 jest najpopularniejsza. Dotyczy obywateli, który są u kogoś zatrudnieni i są rozliczani poprzez płatnika. Poza tym zdobyli przychody, z tytułu:

  • Wynagrodzenia pochodzącego ze stosunku pracy
  • Zasiłków
  • Stypendiów
  • Dochodów z praw autorskich
  • Świadczeń i zasiłków przedemerytalnych
  • Dochodów wypracowanych indywidualnie na inne warianty umów
  • Emerytur i rent

Jak bez błędów wyliczyć PIT 37?

Pamiętaj, że nie jesteś sam z tą kwestią. Z odsieczą przybywają współczesne środki, które wesprą Ci przebrnąć przez ten mechanizm. Jednym spośród nich jest nieodpłatny program PIT Pro, który wyposażony został z system zdatnych porady, dzięki którym natychmiast przeprowadzisz obliczenia.Wykorzystując najnowocześniejsze zdobycze techniczne, unikasz popełniania omyłki i w najlepszym przypadku, powtórnego dopełnienia druku.

Dokonując rozliczeń, miejmy na względzie termin składania deklaracji  i o nowinkach technologicznych, jakie ułatwią nam wyliczenie z podatku.

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>