Programy do pit – kryteria

Posted by on lut 17, 2014 in Artykuły, Program PIT | 0 comments

Co roku, wraz z nadejściem wiosny, obywatele stają przed pytaniem  jak dobrać program do pitu. Na pierwszy rzut oka jest to łatwa decyzja spędza jednak sen z powiek zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Powiemy jak wyszukać program do wypełnienia pit.

Po co program?

Program do wyliczenia pit umożliwia złożenie zeznania, nawet jeśli obywatel nie ma specjalistycznej wiedzy bądź znajomości prawa skarbowego. Ponadto, takie rozwiązanie pozwala na przeprowadzenie pitu łatwo oraz bezpiecznie.

Większa część programów daje szansę rozliczenia bez podpisu kwalifikowanego wszystkich najpopularniejszych pitów, czyli: PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami oraz ma automatyczny weryfikator czuwający nad poprawnością zrealizowania odpowiednich rubryk.

 Dobry program cechuje się…

 

Warto wybrać taki program do wypełnienia pit, który :

  • nie ma limitu podatników i ilości uzupełnionych deklaracji,
  • gotowy pit program umożliwia wydrukować czy oddać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.gov.pl (w tym wypadku potwierdzenie wysłania deklaracji podatnik zyska na podany adres e-mail),
  • ma wprowadzoną bazę urzędów skarbowych, gmin i powiatów, dzięki czemu podatnik ucieka do konieczności  nadzorowania adresu odpowiedniej placówki (taką możliwość miał np. program pit rzeczpospolita, bankier itp.),
  • zapewnia ochronę danych personalnych (dane winnym być w całości bezpieczne i pozostać na komputerze użytkownika)
  • służy do błyskawicznego dokonania rozliczenie podatku, ale jednocześnie dokonuje wszelkich obliczeń.

 Najlepszy program to darmowy program

 

W sieci bez problemu znaleźć można darmowy program do pit. Jedynym wymogiem wykorzystywania jest danie 1% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego lub specjalny cel. Jest to mała stawka za dostęp do popularnego rozwiązania, które da przejście przez proces podatowy w sposób szybki i funkcjonalny. Wśród organizacji czerpiących z takiej usługi znaleźć wolno: placówki opiekuńcze, domy dziecka, hospicja czy stowarzyszenia.

 Jak pobrać program do pitu?

 Jeśli obywatel wybrał program, jaki pomoże zeznanie podatkowe, powinien zdecydować, czy pobrać go na komputer czy wypełnić zeznanie online. Oba rozwiązania tworzą swych zwolenników, jaki zatem wybrać? Odpowiedź jest oczywista: najwygodniejszy. Pobieranie jest niewyobrażalnie proste – wystarczy „kliknąć” przycisk Pobierz program zaś w ciągu kilku-kilkudziesięciu chwili (w współzależności od szybkości transferu Internetu) można przystąpić do tworzenia. Dla osób, które stronią od zapisywania programów na dysku, doskonałym rozwiązaniem będzie wypełnienie deklaracji poprzez Internet. Opcja ta umożliwia właśnie takie same szanse jak korzystanie z pobranego programu.

 

Mimo, że uzupełnianie deklaracji uważane jest bardziej jako przykry obowiązek, dzięki dostępnym w Internecie programom każdy obywatel jest w stanie bez problemu sobie z nim dać radę. Z korzyścią dla użytkowników firmy oferujące takie możliwości starają się maksymalnie uprościć pracę niezbędną do wykonania oświadczenia a także dbają, ażeby ryzyko popełnienia błędu było niewielkie. Wykorzystanie programu do pit to najdoskonalszy sposób na pity nie zwracający uwagi na wykształcenie i doświadczenie wypełniającego.

Deklaracja krok po kroku

 

Samodzielne zrealizowanie pit jest niezwykle proste, wystarczy tylko parę kroków:

 1. Wybór programu do obsługi pit – w tym celu najlepiej wyszukać program, który posiada wymienione wyżej cechy.
 2. Aby rozpocząć – uruchomienie programu, wybór sposobu opodatkowania (samodzielnie lub razem z małżonkiem), podanie informacji osobowych.
 3. Wprowadzenie zysków – rubryki wypełniane np. na podstawie druku PIT-11, który podatnik dostanie od zatrudniającego do końca lutego, wśród nich: przychód, koszty uzyskania przychodu, zaliczka pobrana przez płacącego składki, składki na ubezpieczenie społeczne, składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ulgi i odliczenia – w tym np. ulga za Internet lub ulga z tytułu wychowywania dzieci.
 4. 1% podatku – wydawany na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, wybór losowy z części aktualnych OPP lub na rzecz konkretnej wcześniej organizacji.
 5. Korekta – przed złożeniem deklaracji należy ją dokładnie sprawdzić pod kątem rzetelności zatwierdzonych danych. Warto również zastanowić się, czy podatnikowi nie przysługują jakieś dodatkowe ulgi.
 6. Nadanie formularza do urzędu skarbowego.

  Dobry program pit daje możliwość korzystania również poprzez osoby prywatne jak i firmy, biura rachunkowe, księgowe oraz doradców podatkowych. Co za tym idzie, im więcej osób profesjonalnie zajmujących się podatkami, korzysta z takiego programu, tym większa pewność, że pozostał on opracowany przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu obywatel ma pewność słuszności wyboru.

Zobacz też! program pit

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>