Składanie pitu przez internet

Posted by on lut 1, 2014 in Artykuły | 0 comments

Rok w rok zarówno osobom fizycznym, inwestorom jak i biznesmenom sen z powiek spędzają pity. Nikt ich wypełniać nie lubi, natomiast każdy musi je wypełnić. Jak zrealizować je ekspresowo, swobodnie i przyjemnie? 

Obowiązujące stawki podatkowe

Stawką podatku stanowi wyznaczony procentowo lub kwotowo miernik służący obliczeniu należnej kwoty podatku od podstawy opodatkowania. Składka fiskalna nie jest jedynym parametrem wpływającym na wielkość podatku. Funkcjonujące w Polsce Stawką podatku stanowi wyznaczony procentowo lub kwotowo miernik służący obliczeniu należnej kwoty podatku od podstawy opodatkowania. Składka fiskalna nie jest jedynym parametrem wpływającym na wielkość podatku. Funkcjonujące w Polsce stawki podatkowe to:

- w ramach podatku od towarów i usług:

 • główna: 23%,
 • zmniejszone: 8%, 7%, 5%, 4% a 0%,
 • tzw. kwota zwolniona, stanowiąca produkty oraz usługi ustawowo wycofane z podatku VAT - w ramach podatku dochodowego:
 • 19% - w wypadku osób prawnych i fizycznych, jakie wybrały liniową procedurę płacenia podatku dochodowego,
 • 18% lub 32% - w wypadku jednostek fizycznych płacących zarobki na zasadach ogólnych według skali skarbowej (wielkość kwoty zależy od wielkości podstawy opodatkowania),
 •  75% - podatek dochodowy od zarobków nieodkrytych (stosowana w wypadku ukrycia zarobków) - w ramach podatku od procedur cywilnoprawnych:
 •  udostępnienie subwencji: 2%,
 • modyfikacja umowy firmy: 0,5%,
 • odsprzedaż parceli i kwestii ruchomych: 2%,
 • odsprzedaż praw majątkowych: 1%.

  Rozlicz pit przez Internet

  Najprostszym oraz najszybszym sposobem złożenia deklaracji skarbowej jest wyliczenie pit przez Internet. Można wówczas zrobić bez ruszania z domu i w każdym czasie. Uskuteczniając deklarację online szczędzisz czas, pieniądze (przydatne np. na przybycie do urzędu skarbowego) a także nerwy. W ubiegłym roku z tej formy skorzystało ponad 2 miliony podatników a rosnąca popularność e-deklaracji podkreśla jej przewagę nad tradycyjną, papierową odmianą wyliczenia. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu cybernetycznego wolno wysłać następujące rodzaje pitów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Innowacyjny sposób umożliwia bezpieczeństwo przesyłanych danych. Wszystko dzięki warunkowi autoryzacji, który do maksimum ogranicza niebezpieczeństwo, że ktoś podszyje się pod obywatela. Potwierdzeniem złożenia deklaracji stanowi Urzędowe Zaświadczenie Odbioru, oceniane tak samo jak dokument przesłania listu poleconego lub poświadczenie złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie finansowym.

  Do rozliczenia pit przez Internet potrzeba jedynie mieć dostęp do sieci oraz opracować dane chroniące autentyczność deklaracji, tzw. identyfikator fiskalny czyli: PESEL (w przypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących aktywności pieniężnej lub niebędących zarejestrowanymi obywatelami podatku od produktów oraz usług) lub NIP (w przykładzie pozostałych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, którzy zakładają samodzielnądziałalność lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od produktów oraz usług lub są płatnikiem opłat na ubezpieczenia publiczne lub lecznicze za ubezpieczonego pracownika), imię i nazwisko, datę narodzenia oraz wielkość zarobku pokazaną w zeszłorocznej deklaracji.

Jak dokonać korekty zeznania?

Poprzez Internet można dostarczyć również poprawę zeznania podatkowego. Do poprawy naszej deklaracji PIT nie są potrzebne specjalne druki nota korygująca, tak jak w wypadku korekty faktur. Wystarczy dostarczyć ostatnią deklarację fiskalną na tym samym dokumencie z określeniem korekta, a także dołączyć pisane wyjaśnienie przyczyn korekty (dla informacji komputerowych jest to załącznik ORD-ZU). To błyskawiczny i łatwy sposób na naniesienie zmian bez potrzeby wychodzenia z domu i ponownego udania się do urzędu skarbowego..

W Internecie aż roi się od stron z opcjami, które pozwalają szybko rozliczyć się z podatku. Jak wyszukać najlepszy program do rozliczania pit? Odnajdź taki, jaki jest darmowy, szybki i wprowadza możliwość uskutecznienia innych deklaracji. Przejrzysty interfejs i bezpośrednia obsługa to dodatkowe pozytywy. Atrakcyjny program pozwala zrealizować oświadczenie i pełną mnogość aneksów, a później pozwala rozliczyć deklarację przez Internet. Program powinien indywidualnie przeprowadzać obliczeń i udostępniać wieści na temat ostatecznego urzędu skarbowego. Mnogość programów pozwala także przechowywanie czynności w każdym czasie i jej późniejszą kontynuację.

Sprawdź! sii.org.pl

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>