Ulgi przy rozliczeniach z pit 36

Posted by on gru 25, 2013 in Artykuły | 0 comments

Dokument PIT 36 jest jednym spośród rzadziej wybieranych formularzy, spowodowane jest to tym, że dotyczy osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą i tych, które samodzielnie dokonują rozliczenie z zeznania podatkowego. Oczywiście są oni w mniejszości. Zdecydowana większość dokonuje rozliczeń przez osobę lub firmę w z którą ma podpisaną umowę. W przypadku PIT 36 dotyczy zdecydowanie mniejsza ilość ulg skarbowych, niż w przypadku PIT 37. Warto jednak je poznać i być zorientowanym, co właściwie możemy odpisać sobie od podatku.

Ulgi w rozliczeniu podatkowym

 Ulga prorodzinna jest jedną z ulg, którą możemy odpisać przy rozliczeniu z deklaracji podatkowej. Jest to dokument, który wypełnia wyłącznie jedna osoba. Oznacza to tyle, że nie wolno nam rozliczenie się z mężem lub żona. Jest to powiązane z utrzymywaniem przez płatnika działalności gospodarczej, która jest zupełnie odrębną dziedziną niż zwykły etat i pobierana pensja. Nie możemy także skorzystać z perspektyw nabycia ulgi, gdy kształcimy samotnie dziecko.

Ulgi dla zatrudnionych poza granicami Polski

Ulga abolicyjna, jest przeznaczonadla osób, które pracowały za granicą i które nie zostały zwolnione z rozliczenia się z podatków w naszym kraju. Takie osoby mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku według ustalonej i innej miary. 

Korzystając z ulgi abolicyjnej należy wypełnić załącznik PIT-ZG. 

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>