Wskazówki jak prawidłowo rozliczyć pit 37

Posted by on sty 12, 2014 in Artykuły | 0 comments

Składanie deklaracji podatkowej wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. W obecnych czasach mamy sporo ułatwień i nie jesteśmy skazania na jedną możliwość. Nie musimy wyczekiwać w niemających początku ani końca kolejkach  i wyrzucać nieprawidłowo wypełnionych kwestionariuszy, gdy popełnimy błąd. W zupełności wystarczy mieć dostęp do sieci i sprawny komputer.

Rozliczenie PITu przez Internet?

Wypełnianie pit przy pomocy współczesnych metod rozliczeń, ma cały szereg profitów. Po pierwsze znacznie skraca się czas wypełnienia deklaracji. Po drugie istnieją bezpłatne programy, takie jak PIT Pro, które posłużą nam wypełnić poprawnie formularz, teoretycznie bez pomyłek. Mają bowiem system, jaki mówi nam co i gdzie uzupełnić w poszczególne rubryki. Poza tym sprawuje kontrolę nad możliwymi pomyłkami.

PIT online

W świetle prawa ma taką samą moc prawna, jak wiadomość złożona w sposób  tradycyjny. Nie musimy składać żadnego elektronicznego podpisu, żeby zatwierdzić prawdziwość danych. Wystarczy, iż będziemy pamiętać kwotę z jakiej rozliczaliśmy się w ostatnim roku. Ściągnięcie odpowiedniego druku nic nas nie kosztuje, również jak rozliczenie z deklaracji podatkowej przy zastosowaniu właściwego programu. Dodatkowo wszystkie druki mamy w jednym miejscu.

Jeśli wypełniliśmy deklarację online, możemy zamieścić  ją w chmurze oraz posiadać bezpośredni dostęp do danych.

 PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>