Czego wymaga obliczenie PIT 37

formularz podatkowy 300x200 Czego wymaga obliczenie PIT 37Rozliczenie podatkowe to żmudny i niekiedy trudny proces, chociaż dzięki technicznym nowościom, postępowi i zmniejszającej się biurokracji mamy okazję ten proces przyspieszyć. Niemniej jednak technika nie załatwi wszystkiego za nas i pewne rzeczy o naszym formularzu powinniśmy wiedzieć.

PIT 11 a PIT 37

PIT 37 odpowiada największej ilości Polaków, ponieważ przeważnie są oni zatrudnieni w charakterze pracowników, którzy rozliczani są przez płatnika. Aby za pomocą PIT 37 przekazać wszystkie informacje wymagane przez fiskusa, musimy najpierw uzyskać dostęp do PIT 11. PIT 11 jest formularzem dotyczącym naszego pracodawcy. Są w nim zawarte informacje na temat składek ZUS oraz inne informacje, z których następnie wyliczymy swój PIT 37. PIT 11 musimy otrzymać do końca lutego 2014, aby zdążyć z własnym rozliczeniem. Do tego terminu zobowiązany jest pracodawca i on sam musi go przestrzegać.

Jak wyliczyć PIT 37?

Najprostszym sposobem na to, aby wykorzystać informacje PIT 11 w PIT 37 jest skorzystanie z bezpłatnego programu PIT pro. Z racji, że jest to program komputerowy, szybko obliczy wszystkie liczby, jakie przepiszemy z PITu 11 i dostosuje je do naszych potrzeb. Dzięki temu ryzyko pomyłki z naszej strony spada do zera!