PIT 28 – trzeba się pospieszyć

Posted by on sty 16, 2014 in PIT 28 | 0 comments

Przeważnie podatnicy mają obowiązek zapamiętać jedną datę związaną z rozliczeniem podatkowym – 30 kwietnia. To właśnie wtedy mija czas składania zeznań podatkowych. Ale nie tyczy się to wszystkich rodzajów formularzy.

Kto deklaruje PIT 28

Nadmieńmy, że formularz ten tyczy się podatników, którzy w roku podsumowywanym prowadzili działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadzie ryczałtu albo posiedli dochody z umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy. Zeznania PIT 28 nie możemy wypełniać wspólnie z małżonkiem, oraz nie przewiduje ulgi prorodzinnej. Jeżeli Ty rozliczasz się za pomocą PIT 28, przystąp do tego jak najszybciej, aby uniknąć kary za spóźnialstwo.

Różne terminy PITów

W sytuacji druków PIT 11 oraz PIT 28 termin złożenia deklaracji ma miejsce zdecydowanie wcześniej, czyli już 31 stycznia. PIT 11 musi zostać złożony wcześniej od innych, gdyż stanowi źródło informacji dla ogromnej liczby zatrudnionych podatników. Zaś PIT 28 jest rozliczany wcześniej, gdyż tyczy się podatników opodatkowanych ryczałtowo.

Łatwiejsze deklaracje

By przyspieszyć proces wypełniania deklaracji, warto wybrać pomoc w postaci PIT online lub zainstalować narzędzie, jakim jest Program PIT 2014. W PIT Pro wypełnimy wszystkie gatunki formularzy, w tym PIT 28. 

Obecny w programie system porad i podpowiedzi da szansę rozliczyć PIT nawet najmniej obeznanym podatnikom, co ma wiele zalet w wypadku PIT 28, wymagającym pośpiechu. Program ten znajdziesz na naszym serwisie, bez opłat!

PIT online ulgi podatkowe ulga podatkowa ulga na dzieci Formularz pit 36 pit 37 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>